کارخانه مهرادان 4 بیماری های طیور 4 کشتارگاهتان تا چه حد از سالمونلا در امان است؟
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

کشتارگاهتان تا چه حد از سالمونلا در امان است؟

برای امتیازدهی کلیک کنید!
[کل: %امتیاز کل% میانگین: ]

این روزها کار ضدعفونی و تمیز کردن کارخانه های پرورش طیور، کشتارگاه ها یا کارخانه های تولید خوراک کار خارق العاده و عجیبی نیست. به لطف شیوع کرونا، تمامی ما در هر شغلی عادت پیدا کرده ایم که محل کار و زندگی خود را ضدعفونی کنیم و تمامی ابزار مورد استفاده را به خوبی تمیز کنیم. اما آیا این ضدعفونی کردن ها حتی به شیوه صحیح در از بین بردن سالمونلا موثرند؟ تاثیرگذاری آن ها چقدر است؟

 

مرغ درگیر با سالمونلا

سالمونلا در طیور

یک گروه از محققان که کار تحقیق خود را قبل از شیوع ویروس کرونا آغاز کرده بودند، برای پاسخگویی به این پرسش تلاش کردند. مسئله تاثیرگذاری ضدعفونی بیشتر از سوی مرغداری هایی مطرح می شود که نگران از بین بردن باکتری سالمونلا انتریکا در محل کار خود بودند. یافته های آن ها نشان می دهد که شرکت هایی که به شدت قوانین و پروتکل های ضدعفونی محل را رعایت کرده اند، موفقیت قابل قبولی در از بین بردن این باکتری داشته اند.

بر اساس تحقیقات دانشگاه ایالت میسیسیپی که در مجله Poultry Science به چاپ رسیده است، شیوع مجدد باکتری سالمونلا بر روی تجهیزات مرغداری بعد از تمیز و ضدعفونی کردن آن ها و همچنین امکان بروز خطر آلودگی مواد غذایی تا قبل از این مطالعه به طور کامل مورد بررسی و تحقیق قرار نگرفته بود. برای بررسی دقیق این مشکل و رفع این آلودگی، محققان به مدت یک سال و از ژانویه 2018 تا ژانویه 2019 به کار تحقیق مشغول شدند تا دریابند که تا چه مدت بعد از ضدعفونی تجهیزات سالمونلا زنده می ماند.

این محققان 15 نقطه خاص را در شش کارخانه فرآوری طیور و در سه بازه زمانی مورد آزمایش قرار دادند. این سه بازه زمانی عبارت بودند از:

  • بلافاصله بعد از فرآوری و تولید
  • بعد از تمیز کردن
  • بعد از ضدعفونی کردن

در سه بار بازدید آن ها 135 نمونه برداری انجام شد.

نتایج حاصل از این آزمایش ها

همان طور که انتظار می رفت، یافته ها نشان دادند که شیوع سالمونلا با زمان نمونه برداری ارتباط مستقیم داشته است. این باکتری بلافاصله بعد از تولید و فرآوری 35 درصد، بعد از تمیز کردن تجهیزات 12 درصد و بعد از ضدعفونی 9 درصد شیوع داشته است.

بخش های مختلف کارخانه نیز از میزان متفاوتی از این باکتری برخوردار بوده بوده. برای مثال، دستگاه ذبح، قلاب و نقاله بیش از سایر قسمت ها با سالمونلا درگیر بوده اند.

سالمونلا به کمک مواد ضدعفونی کننده از تمامی سطح کارخانه پاک شد. با توجه به این تحقیقات می توان گفت که پاکسازی و ضدعفونی کردن ابزار و وسایل نقش به سزایی در جلوگیری از شیوع سالمونلا دارند.

محققان اذعان داشته اند که کارخانه هایی که به شدت درگیر باکتری سالمونلا بودند تنها بعد از پایان یک شیفت کاری و شروع شیفت کاری بعدی به ضدعفونی تجهیزات می پرداختند.

تحقیقات این محققان اهمیت ضدعفونی تجهیزات بلافاصله بعد از تولید و فرآوری طیور را نشان می دهد.

 

 

کارخانه خوراک دام و طیور مهرادان لوگو

شرکت خوراک دام و طیور مهرادان از سال 1390 توسط گروهی از کارشناسان و متخصصان تغذیه دام و طیور با هدف رشد و توسعه کیفی صنعت دامپروری و نزدیک شدن به استانداردهای بین المللی، آغاز به فعالیت نموده است. این شرکت رسالت خود را بر خدمت صادقانه، ارائه محصول با کیفیت و مقرون به صرفه، عملگرایی و نوآوری بنا نهاده است. تیم اجرایی، فنی و علمی این شرکت از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاهی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای تغذیه دام و طیور تشکیل شده است. شرکت خوراک دام و طیور مهرادان در نظر دارد با تلاش مداوم و با بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی تحقیقاتی در جهت تولید محصولات استاندارد، سهم مهمی در اعتلای صنعت دام و طیور کشور داشته باشد.

بیشتر بخوانید
عوامل موثر بر افزایش بار میکروبی شیر
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment
Call Now Buttonتماس با مهرادان